Żłobek nr 9 w Lublinie przy ulicy Aleksandra Zelwerowicza 2
to „ŻŁOBEK BEZ BARIER”

 

Żłobek Nr 9 „ŻŁOBEK BEZ BARIER” rozpoczął pracę od 1 września 2018 roku.
W naszych murach znalazło opiekę 210 dzieci w 6 grupach wiekowych.
Dla nich przygotowane zostały pięknie i nowocześnie urządzone sale codziennego pobytu – bawialnie, sypialnie oraz sale doświadczania świata „Polana”, „Łąka”, „Kosmos”, „Morze”. Do codziennych zajęć i zabaw są wykorzystywane dwie sale gimnastyczne ( mała i duża ), sala plastyczna, muzyczna, „Biblioteczka Misia” czy sala sensoryczna. Tu pod troskliwą opieką swoich opiekunek dzieci z sobie tylko właściwą aktywnością zachwycają się światem i poznają go wszystkimi zmysłami dotykając, obserwując, wąchając, smakując czy słuchając.
Podstawowym celem jaki nam przyświeca jest podążanie za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektowanie jego potrzeb i wspieranie w dążeniu do samodzielności i niezależności. Prezentując odpowiednie postawy, my opiekunowie, uczymy dzieci tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka.
W atmosferze ciepła i życzliwości dzieci i rodzice mogą uzyskać fachową pomoc specjalistów: psychologa i logopedy, pielęgniarki, położnej. Smaczne posiłki serwowane przez żłobkową kuchnię dzieci mogą spożywać w jasnych i estetycznych jadalniach.
Każda grupa dziecięca ma do dyspozycji plac zabaw znajdującego się tuż obok wyjścia z sali. Nowocześnie zaaranżowana przestrzeń zabawowa i wspaniałe pomoce zabawowe skuszą każde dziecko i zaproszą do wspólnej zabawy. Najmłodsze dzieci korzystające z sal na I piętrze mają do dyspozycji dwie werandy, na których mogą się bawić niezależnie od pogody za oknem.

Uczęszczanie do naszego żłobka sprawi dzieciom radość, a rodzicom dzieci da poczucie, że ich pociechy są pod dobrą opieką, bezpieczne i mają możliwość wszechstronnego rozwoju oraz zaspakajania szybko rosnących potrzeb społecznych, emocjonalnych i poznawczych. W codziennej pracy kierujemy się maksymą:

„Każde dziecko jest dla nas ważne”

 

WordPress PopUp Plugin
error: Content is protected !!